Skoči na glavno vsebino

60 let OŠ Draga Kobala Maribor

Na prireditvi, ki smo jo poimenovali Ko preteklost sreča sedanjost, smo obeležili 60 let naše šole. Petkov večer je bil namenjen vsem, ki smo tako ali drugače povezani s šolo. Dogodek je bil tudi poklon letošnjim dnevom evropske kulturne dediščine, zato smo ponosni, da naša šola praznuje okroglo obletnico prav v letu 2018.

Prireditev je bila hkrati zaključna predstavitev finalistov vseslovenskega narečnega festivala Vsaka vas ima svoj glas. Častni pokrovitelj prireditve je že od začetka predsednik države Borut Pahor. Natečaj so začeli na OŠ Muta. Svoje prispevke so predstavili OŠ Košana, OŠ Alojza Gradnika Dobrovo, OŠ Muta, OŠ Tončke Čeč Trbovlje ter Znanstveni in humanistični licej Simona Gregorčiča Gorica iz Italije. Na razstavi smo lahko videli tudi izdelke Vrtca Muta in Laporje, OŠ Neznanih talcev Dravograd ter OŠ Vojke Šmuc Izola, Podružnična šola Korte. Nagrajeni so bili tudi učenci OŠ Tržič, Podružnična šola Lom pod Storžičem, Dvojezična osnovna šola Jožefa Košiča Gornji Senik iz Porabja na Madžarskem in OŠ Ledina iz Ljubljane (bolnišnični oddelek,) ki pa se prireditve niso mogli udeležiti. Učenci naše šole so navdušili z narečnim prispevkom, ki je nastal na osnovi spominov nekdanjih učencev in učiteljev.

Utrinke je ujela šolska foto ekipa

in g. Stojan Berlič

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost