Skoči na glavno vsebino

Mednarodno sodelovanje s šolo Sveti Sava iz Kraljeva

V okviru mednarodnega sodelovanja med šolami smo  v času med  15. do 17. aprilom  2019 gostili 12 učencev in 5 učiteljev iz partnerske šole Sveti Sava iz Kraljeva v Srbiji.

Naše aktivnosti so potekale vse tri dni obiska. Poleg ogleda znamenitosti Maribora z vlakcem Jurčkom, so se  učenci s svojimi gostitelji ter učitelji gosti  podali na ogled Piramide in Mestnega akvarija, goste pa je  pozdravila tudi podžupanja Mestne občine Maribor Helena Kujundžič Lukaček. Učenci so se udeležili delavnic v Muzeju narodne osvoboditve, v šoli pa so prisostvovali tudi pri uri, kjer so potekali kemijski eksperimenti. Gostom smo predstavili Slovenijo, njen šolski sistem in seveda našo šolo. Peljali smo jih tudi na ogled podružnične šole v Brezju, kjer so za njih pripravili kratek kulturni program.

Nad obiskom so bili gostje zelo navdušeni.

Naši učenci, ki pa so se skupaj s svojimi družinami  zelo dobro izkazali tudi kot gostitelji, pa  bodo obisk vrnili prihodnje šolsko leto v mesecu aprilu 2020.

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost