Skoči na glavno vsebino

Sestavljanje 3D tiskalnikov

Naši učenci so ponovno sami sestavili 3D tiskalnik, tokrat kar dva. Pri tem so sodelovali učenci 7. in 8. razredov, ki jih ta tematika zanima. Delo je potekalo v obliki popoldanskih delavnic na šoli in ob podpori KreatoLab-a iz Maribora. Njihovi strokovnjaki so bili somentorji našim učencem in so poskrbeli, da je delo teklo v pravo smer. Uspelo nam je v šestih srečanjih.

KreatorLab nam je priskrbel tudi sestavne dele za tiskalnika, ki smo ju potem po priloženih navodilih sestavljali. Sestavljanju je sledilo spoznavanje programov za modeliranje, ustvarjanje računalniške kode za tiskalnik in končno tiskanje izdelkov. Tega smo se lotili raziskovalno, saj smo preizkušali različne nastavitve tiskalnika.

Projekt je potekal v okviru vsebin za nadarjene učence.

(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost