Skoči na glavno vsebino

32. regijsko srečanje OTROŠKEGA PARLAMENTA

V četrtek, 24.3.2022 se je naša šola udeležila 32. regijskega srečanja otroškega parlamenta. 

Našo šolo sta zastopali Lara Osvaldič in Tija Kovačič. Regijski parlament je potekal v prostorih zavarovalnice Sava. Tokratni regijski parlament je bil po dveh letih spet v živo tako, da smo bili polni pričakovanj.  

Tema tokratnega srečanja je bila poklicna usmerjenost. Učenci so debatirali o različnih področjih, ki se dotikajo poklicne usmerjenosti.  

Lara in Tija sta sodelovali v različnih skupinah in doprinesli svoj delež pri razpravljanju in predstavitvi zaključkov posameznih skupin.  

Teme o katerih so skupine razpravljale:  

Moj poklic – skrbi, pričakovanja, znanja in veščine  

Poklici sedanjosti in poklici prihodnosti 

Poti do mojega poklica; Slovenija, Evropa in svet – pozitivno, negativno, zanimivo 

 Vpliv Covid 19 na izbiro poklica  

Na regijskem parlamentu smo izbrali kandidate, ki bodo zastopali našo regijo na 32. NACIONALNEM OTROŠKEM PARLAMENTU, ki se bo odvil v slovenskem hramu demokracije. Učenci, ki bodo zastopali mariborsko regijo so: Vera Vasić, Veronika Batagelj, Zala Silič, Ela Ekert, Aisha Blakaj, Ana Klobasa Miteva, Andraž Ovčar, Tara Mori, Ema Zorko, Rene Brodnjak, Erik Pipuš in Marja Bučar.  

 Vsem čestitamo! 

Mentor otroškega parlamenta Primož Kralj 

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost